Soccer Fixture for All Leagues in Spain

Soccer Fixture for Spain

Spain: Laliga
DateTimeHomeResultAway
25 Sep 201719:00Betis-Levante
29 Sep 201719:00Celta Vigo-Girona
30 Sep 201711:00Dep. La Coruna-Getafe
30 Sep 201714:15Sevilla-Malaga
30 Sep 201716:30Levante-Alaves
30 Sep 201718:45Leganes-Atl. Madrid
1 Oct 201710:00Real Sociedad-Betis
1 Oct 201714:15Barcelona-Las Palmas
1 Oct 201716:30Valencia-Ath Bilbao
1 Oct 201716:30Villarreal-Eibar
1 Oct 201718:45Real Madrid-Espanyol
13 Oct 201719:00Espanyol-Levante
14 Oct 201711:00Ath Bilbao-Sevilla
14 Oct 201714:15Getafe-Real Madrid
14 Oct 201716:30Alaves-Real Sociedad
Spain: Laliga2
DateTimeHomeResultAway
25 Sep 201718:30Barcelona B-Lugo
29 Sep 201718:30Leonesa-Almeria
30 Sep 201714:00Valladolid-Cordoba
30 Sep 201716:00Numancia-Albacete
30 Sep 201718:00Lorca FC-Cadiz CF
1 Oct 201710:00Alcorcon-Granada CF
1 Oct 201714:00Huesca-Rayo Vallecano
1 Oct 201716:00Lugo-Tenerife
1 Oct 201716:00Osasuna-Gijon
1 Oct 201718:00Sevilla FC B-Reus Deportiu
1 Oct 201718:30Gimnastic-Barcelona B
2 Oct 201719:00R. Oviedo-Zaragoza
7 Oct 201714:00Gijon-Sevilla FC B
7 Oct 201716:00Almeria-Huesca
7 Oct 201716:00Reus Deportiu-Leonesa
Spain: Primera Division Women
DateTimeHomeResultAway
1 Oct 201710:00Atletico Madrid W-Athletic Bilbao W
1 Oct 201710:00Barcelona W-Santa Teresa W
1 Oct 201710:00Espanyol W-Rayo Vallecano W
1 Oct 201710:00Tenerife W-Albacete W
1 Oct 201710:00Valencia W-Huelva W
8 Oct 201710:00Athletic Bilbao W-Barcelona W
8 Oct 201710:00Huelva W-Rayo Vallecano W
8 Oct 201710:00Levante W-Espanyol W
8 Oct 201710:00Valencia W-Atletico Madrid W
Spain: Segunda Division B - Group 1
DateTimeHomeResultAway
1 Oct 201715:00Ferrol-Pontevedra
1 Oct 201716:00Real Madrid B-Guijuelo
1 Oct 201710:00San Sebastian Reyes-G. Segoviana
30 Sep 201719:00Real Madrid B-Guijuelo
1 Oct 201710:00Coruxo FC-CF Talavera
1 Oct 201710:00Rayo Majadahonda-Navalcarnero
1 Oct 201716:00Cerceda-Celta Vigo B
1 Oct 201716:00Fuenlabrada-Union Adarve
1 Oct 201716:00Ponferradina-Dep. La Coruna B
1 Oct 201716:00Toledo-Atl. Madrid B
1 Oct 201716:00Valladolid B-Rapido de Bouzas
8 Oct 201716:00Dep. La Coruna B-Valladolid B
Spain: Segunda Division B - Group 2
DateTimeHomeResultAway
1 Oct 201716:00Ath Bilbao B-Gijon B
1 Oct 201715:00CD Vitoria-Mirandes
30 Sep 201714:00Amorebieta-Arenas Club
30 Sep 201715:00Izarra-Santander
30 Sep 201715:00Osasuna B-Tudelano
30 Sep 201716:00Leioa-Pena
1 Oct 201710:00Lealtad-UD Logrones
1 Oct 201715:00Barakaldo-Gernika Club
1 Oct 201715:00Caudal Deportivo-R. Sociedad B
1 Oct 201715:30Burgos-R. Union
8 Oct 201716:00Pena-Izarra
8 Oct 201716:00Tudelano-Leioa
Spain: Segunda Division B - Group 3
DateTimeHomeResultAway
1 Oct 201710:00Baleares-Olot
1 Oct 201716:00Ontinyent-Lleida
1 Oct 201710:00Pena Deportina-Sabadell
1 Oct 201716:00Saguntino-Elche
30 Sep 201716:00Llagostera-Valencia B
30 Sep 201716:00Ontinyent-Lleida
1 Oct 201710:00Cornella-Formentera
1 Oct 201710:00Ebro-Villarreal B
1 Oct 201710:00Peralada-Badalona
1 Oct 201716:00Alcoyano-Mallorca
1 Oct 201716:00Hercules-Zaragoza B
8 Oct 201716:00Mallorca-Cornella
Spain: Segunda Division B - Group 4
DateTimeHomeResultAway
1 Oct 201716:00Betis B-UCAM Murcia
1 Oct 201716:00CD Badajoz-Villanovense
1 Oct 201716:00Lorca Deportiva-Melilla
1 Oct 201716:00Murcia-Merida AD
1 Oct 201716:00Extremadura UD-Granada CF B
1 Oct 201716:00Jumilla-Marbella
1 Oct 201716:00Las Palmas B-San Fernando
1 Oct 201716:30Ecija-Recreativo Huelva
1 Oct 201716:30Linense-El Ejido
1 Oct 201717:00Cartagena-Cordoba B
Spain: Tercera Division
DateTimeHomeResultAway
1 Oct 201715:00Agoncillo-Tedeon
1 Oct 201715:00AD Ceuta-Cabecense
1 Oct 201715:00Alondras-Silva SD
1 Oct 201715:00Arcos CF-Cadiz CF B
1 Oct 201715:00Arosa SC-Ribadumia
1 Oct 201715:00Asco-Vilafranca
1 Oct 201715:00Atletico de Lugones-Real Aviles
1 Oct 201715:00Atletico Espeleno-San Roque
1 Oct 201715:00Aurrera de Vitoria-Anaitasuna FT
1 Oct 201715:00Azuaga-Valdivia
1 Oct 201715:00Azuqueca-Tomelloso CF
1 Oct 201715:00Barco-Racing Club Villalbes
1 Oct 201715:00Barreda Balompie-Textil Escudo
1 Oct 201715:00Basconia-Deportivo Getxo
1 Oct 201715:00Bembibre-Atl. Astorga
1 Oct 201715:00Bergantinos-Compostela
1 Oct 201715:00Beti Kozkor-CD Baztan
1 Oct 201715:00Cacereno-UP Plasencia
1 Oct 201715:00Carinena-Almudevar
1 Oct 201715:00Cayon-Laredo
1 Oct 201715:00CD Ardoi-CD Cantolagua
1 Oct 201715:00CD Buzanada-Villa Santa Brigida
1 Oct 201715:00CD Mostoles-Getafe B
1 Oct 201715:00CD River Ega-Cirbonero
1 Oct 201715:00CD Utrera-Puente Genil
1 Oct 201715:00Celtiga-Laracha
1 Oct 201715:00Collerense-Ferriolense
1 Oct 201715:00Cortes-Oberena
1 Oct 201715:00Diocesano-Trujillo
1 Oct 201715:00E.G. El Palmar-EDMF Churra
1 Oct 201715:00El Cotillo-Estrella
1 Oct 201715:00Espanyol B-Vilassar de Mar
1 Oct 201715:00Esporles-Santa Catalina Atletico
1 Oct 201715:00Granollers-Palamos CF
1 Oct 201715:00Guadix-Melistar
1 Oct 201715:00Huarte-Burlades
1 Oct 201715:00Idoya-Iruna
1 Oct 201715:00Jerez CF-CP Amanecer
1 Oct 201715:00Lebrijana-CD Alcala
1 Oct 201715:00Linares-Antequera
1 Oct 201715:00Loja-Juventud Torremolinos
1 Oct 201715:00Los Barrios-Guadalcacin
1 Oct 201715:00Los Llanos-Santa Ursula
1 Oct 201715:00Malagueno-Jaen
1 Oct 201715:00Mancha-Almeria B
1 Oct 201715:00Mensajero-SD Tenisca
1 Oct 201715:00Mutilvera-CD Gares
1 Oct 201715:00Ourense CF-Arenteiro
1 Oct 201715:00Pamplona-Valle Egues
1 Oct 201715:00Panaderia Pulido San Mateo-CD Marino
1 Oct 201715:00Paterna-Silla CF
1 Oct 201715:00Pedroneras-La Roda
1 Oct 201715:00Poblense-Binissalem
1 Oct 201715:00Portugalete-SCD Durango
1 Oct 201715:00Rayo Ibense-Eldense
1 Oct 201715:00Rayo Vallecano B-Atletico Pinto
1 Oct 201715:00Rincon-Atarfe Industrial
1 Oct 201715:00Roces-Mosconia
1 Oct 201715:00Roda-Castellon
1 Oct 201715:00San Fernando-Las Zocas
1 Oct 201715:00San Jose-Cristo Atletico
1 Oct 201715:00Santander B-Atletico Albericia
1 Oct 201715:00Sant Andreu-Horta
1 Oct 201715:00Santfeliuenc-Terrassa
1 Oct 201715:00SD Negreira-Villalonga
1 Oct 201715:00Selaya-Torrelavega
1 Oct 201715:00Socuellamos-Ciudad Real
1 Oct 201715:00Somozas-Boiro
1 Oct 201715:00Sporting Uxama-CF Salmantino
1 Oct 201715:00Txantrea-AD San Juan
1 Oct 201715:00UCAM Murcia B-Minerva
1 Oct 201715:00UD Almansa-Guadalajara
1 Oct 201715:00UE Figueres-CE Europa
1 Oct 201715:00Unionistas de Salamanca-Zamora
1 Oct 201715:00Valdesoto-Club Siero
1 Oct 201715:00Velez-El Palo
1 Oct 201715:00Villacarrillo-UD San Pedro
1 Oct 201715:00Villarrobledo-Almagro
1 Oct 201715:00Xerez CD-Algeciras